شیرینگ پک, متفرقه

تفاوت بین فیلم شیرینگ و فیلم استرچ چیست؟

تفاوت فیلم شیرینگ و فیلم استرچ

اگر شما به دنبال یک نوع فیلم برای بسته بندی محصولات خود هستید، اما در مورد اینکه واقعاً به کدام نوع نیاز دارید، گیج شده اید و یک فیلم شیرینگ و فیلم استرچ  را با هم اشتباه گرفته اید، جای نگرانی نیست. مواد تشکیل دهنده آن ها یکسان نیست و  فیلم شیرینگ و فیلم استرچ برای کاربردهای بسیار متفاوتی ساخته شده است و استفاده از آن ها به صورت نادرست می تواند منجر به مشکلات جدی شود. بنابراین باید بیشتر با تفاوت فیلم شیرینگ و فیلم استرچ آشنا شوید.

پس از مدت طولانی در صنعت بسته بندی ، در این صنعت اغلب در مورد فیلم شیرینگ و فیلم استرچ سوالاتی ایجاد می شود. یکی از سوالات متداول که بسیار هم پرسیده می شود، این است که تفاوت فیلم شیرینگ و فیلم استرچ چیست؟

یکی از این فیلم ها می تواند در یک تونل حرارتی برای بسته بندی محصولات استفاده شود. انجام این کار با فیلم دیگر می تواند منجر به آتش سوزی شود. دانستن تفاوت های این دو ماده در هنگام بسته بندی و کار با آن ها مهم است. در این مقاله ، ما تفاوت های هر دو نوع فیلم بررسی شده و همچنین کاربردهای مناسب برای هر یک توضیح داده شده است.

فیلم شیرینگ چیست؟

فیلم شیرینگ (که گاهی اوقات بسته بندی شیرینگ نامیده می شود) ، یک ماده بسته بندی ساخته شده از پلاستیک پایه پلیمر، معمولاً پلی الفین ، پلی وینیل کلرید یا پلی اتیلن است. وقتی فیلم تا دمای خاصی گرم می شود، به طور یکنواخت اطراف محصول در حال بسته بندی، جمع می شود. گرما را معمولاً با اسلحه گرمایی یا دستگاه شیرینگ پک به فیلم وارد می کنند.

یک اسلحه گرمایی شبیه سشوار است و برای شیرینگ کردن فیلم در اطراف محصول برای محصولات کوچک استفاده می شود.

حتما بخوانید!!
شیرینگ پک چیست؟

با یک تونل حرارتی در دستگاه شیرینگ، فیلم جمع شدگی به آرامی در اطراف یک محصول با یک سیلرL-bar  مهر و موم می شود و سپس در امتداد یک نوار نقاله به داخل تونل گرما ارسال می شود. سپس فیلم شیرینگ هنگام حرکت از طریق تونل حرارتی، به طور یکنواخت در اطراف محصولات جمع می شود.

از فیلم شیرینگ برای بسته بندی انواع محصولات از جمله جعبه های پیتزا منجمد، تولید و سایر انواع مواد غذایی و کالاهای مصرفی استفاده می شود.

فیلم استرچ چیست؟

فیلم استرچ (که گاهی اوقات آن را بسته بندی استرچ نیز می نامند) یک فیلم پلاستیکی بسیار کششی مبتنی بر پلیمر است که برای بسته بندی پالت محصولات برای حمل و نقل استفاده می شود. کشش فیلم تضمین می کند که محصولات خیلی محکم بسته می شوند. از فیلم استرچ معمولاً به صورت پشت سر هم به کمک دستگاه استرچ استفاده می شود تا از بارگذاری بالای پالت اطمینان حاصل کند.

هنگام استفاده دستی، فیلم استرچ با ابزاری به نام توزیع کننده کشش بسته بندی شده در اطراف پالت جعبه های محصولات کشیده می شود.

فیلم کششی زیر گوشه پالت جمع شده و کارگر به صورت دایره وار از اطراف تا پالت، از پایین به بالای پالت می رود تا تمامی پالت را فیلم در بربگیرد.

تفاوت فیلم شیرینگ و فیلم استرچ چیست؟

از فیلم شیرینگ برای بسته بندی محصولات استفاده می شود. این فیلم به کمک گرما جمع می شود و در اطراف شکل محصولات بسته بندی شده قرار می گیرد.

از فیلم استرچ برای بسته بندی کالاهای از پیش بسته بندی شده قبل از حمل استفاده می شود.

فیلم فیلم شیرینگ، کشش ندارد و نمی توانید از آن به عنوان فیلم استرچ استفاده کنید. فیلم استرچ کوچک نمی شود و نمی توان آن را از طریق یک تونل حرارتی جمع و کوچک کرد و یا از اسلحه گرمایی برای بسته بندی استفاده کرد.

حتما بخوانید!!
شیرینگ پک حرارتی چیست؟

از کدام نوع فیلم باید استفاده کرد؟

بسته به اینکه برای چه هدفی قصد استفاده از فیلم بسته بندی خود را دارید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا باید از فیلم شیرینگ ، استرچ یا چیز دیگری استفاده کنید.

چه زمانی از فیلم شیرینگ باید استفاده کرد؟

اگر به دنبال فیلمی هستید که بتواند محصولات شما را برای نمایش در قفسه های فروشگاه آماده کند، فیلم شیرینگ انتخاب خوبی برای شماست. بعلاوه ، اگر می خواهید در هنگام خرید توجه مشتری را جلب کنید، استفاده از فیلم شیرینگ طرح دار حتی می تواند انتخاب بهتری باشد.

سرانجام، هنگام بسته بندی مواد غذایی، فیلم شیرینگ یک انتخاب عالی است. به طور خاص، شما می خواهید استفاده از فیلم شیرینگ پلی الفین را در نظر بگیرید زیرا بهترین فیلم شیرینگ برای بسته بندی مواد غذایی است.

برای انتخاب نوع مناسب فیلم شیرینگ برای نیازهای خود ، باید این سوالات را درباره محصول خود از خود بپرسید:

  • آیا در حال بسته بندی مواد غذایی هستید؟ اگر در حال بسته بندی مواد غذایی هستید، از فیلم شیرینگ پلی الفین استفاده کنید.
  • آیا بسته بندی شما نیاز به تنفس و هوا دارد؟ در این صورت، از فیلم شیرینگ سوراخ دار استفاده کنید.
  • آیا محصولات شما به گرما بسیار حساس هستند؟ اگر پاسخ مثبت است، فیلم شیرینگ انتخاب خوبی برای شما نباشد.
  • آیا مشتریان شما از نظر زیست محیطی بسیار آگاه و حساس هستند؟ از فیلم های شیرینگ قابل تجزیه به جای فیلم های پلاستیکی سنتی استفاده کنید.
  • آیا بودجه محدودی دارید؟ از فیلم شیرینگ پلاستیکی شفاف سنتی استفاده کنید.

با در دست داشتن این اطلاعات، شما آماده شروع خرید فیلم شیرینگ برای نیاز بسته بندی خود هستید.

حتما بخوانید!!
4 نکته ی مهم که باید قبل از خرید دستگاه شیرینگ پک به آن ها توجه شود!

 

چه زمانی از فیلم استرچ باید استفاده کرد؟

اگر به دنبال یک فیلم برای بسته بندی پالت محصولاتی هستید که روی هم چیده شده و آماده حمل هستند، استفاده از فیلم استرچ انتخاب مناسبی است. فیلم استرچ مخصوصاً برای پالت سازی محصولات با محدودیت بار مناسب ساخته شده است.

با توجه به حجم محصولاتی دارید، بهتر است این چند سوال را برای استفاده بهتر از فیلم استرچ، از خود بپرسید.

  • بودجه چقدر است؟ ماشین آلات بسته بندی استرچ و مخزن پخش فیلم های استرچ معمولا گران هستند.
  • هر روز / هفته / ماه چند محصول را بسته بندی می شود؟ اگر حجم زیادی از محصولات را بسته بندی می کنید و بودجه لازم را دارید، از دستگاه بسته بندی استرچ برای کاهش هزینه های مربوط به کار دستی استفاده کنید.
  • شرایط لازم برای مهار بار چیست؟ بسته به اندازه و وزن محصولات شما، ممکن است استفاده از دستگاه استرچ، ایمن ترین و یا حتی ابزار مناسبی برای کار نباشد. اگر نتوانستید از طریق بارگیری به مهار بار مناسب برسید، ممکن است مجبور شوید که از دستگاه استرچ استفاده کنید.

هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، می توانید از انواع مختلف فیلم استرچ و همچنین انواع مختلف دستگاه های استرچ که برای بسته بندی پالت محصولات شما مناسب تر است، استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید که باز هم کدام فیلم مناسب کار شما است و یا باز هم تفاوت فیلم شیرینگ و فیلم استرچ، شما را گیچ کرد، می توانید با یکی از کارشناسان شیرینگ پک تماس بگیرید. آن ها فارغ از اینکه شما بخواهید از ما خرید کنید یا نه، می توانند به شما در انتخاب فیلم مناسب کمک کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *