شیرینگ پک

شیرینگ و مزایای استفاده از آن چه می باشد؟

مزایای شیرینگ

به طور کلی ، شیرینگ یا با نام دیگر، شیرینگ پک در اطراف هر محصول یا محصولی پیچیده می شود که قبلاً با یک فیلم پلاستیکی بسته بندی شده است. پلی رپینگ (Polywrapping) و شیرینگ رپینگ (Shrink Wrapping) نام های دیگری برای بسته بندی محصول هستند. فرآیند شیرینگ فیلم پلاستیکی که به شکل محصول پوشیده شده با گرما در می آید، با دستگاه شیرینگ اعمال می شود. عملکرد دستگاه شیرینگ شامل دو مرحله است.

در مرحله اول ، یک فیلم پلاستیکی وجود دارد که منبع آب بندی نیز نامیده می شود و در اطراف محصول قرار می گیرد تا با دستگاه جوش پردازش و دوخته شود.

در مرحله دوم ، مرحله کوچک سازی یا شیرینگ محصول و کمک به کوچک شدن آن محصول در مکان هایی انجام می شود که به آن ها اجاق گاز کوچک ، تونل کوچک یا تونل حرارتی نیز می گویند.

با توجه به اینکه تأثیر بسته بندی محصول بر میزان فروش بسیار زیاد است و نقش موثر شرکت ها در افزایش مشتریان بالقوه خود ، اهمیت فرآیند شیرینگ پک و استفاده از دستگاه های شیرینگ می باشد. شرکت ها با بسته بندی محصولات خود گام هایی را در رقابت برمی دارند و می توانند با کیفیت بهتر ، زیبایی بصری و محصولات جامد مشتریان را به خود جلب کنند.

استفاده از مناطق دستگاه شیرینگ و مزایای آن

برخی از مناطق استفاده از دستگاه شیرینگ پک، بسته بندی کارآمد و راحت را برای حمل و نقل و انباشت آسان ، بسته بندی محصول به گونه ای که مانع از باز شدن بسته محصول به عنوان یک مانع اساسی برای جلوگیری از فاسد شدن غذاهایی از جمله گوشت ، پنیر ، محصولات ماهی باشد، بسته بندی محصولات با اهداف تبلیغات با هدف قرار گرفتن در معرض دید را ایجاد می کند. پردازش کوچک سازی یا شیرینگ نیز در مقیاس صنعتی استفاده می شود. اگرچه مدیریت کوچک سازی ، که برای تولید و محافظت از محصولات صنعتی در ابعاد بزرگ نیز استفاده می شود، و دارای همان ویژگی ترموفرمینگ است ، اما از اسلحه گرمایی در آن استفاده می شود که گرمای کاملی را ساطع می کند و صفحات فیلم پلاستیکی برای موارد سنگین تر و قوی تر ترجیح داده و استفاده می شوند.

حتما بخوانید!!
بسته بندی شیرینگ چیست؟

به عنوان مثال، موارد زیر را می توان در نظر گرفت :

 • قایق های مورد استفاده در دریا،
 • مصالح ساختمانی ساختمان ها و پل ها،
 • پالت های سنگین که برای استفاده مورد نیاز است اما به دلیل وزن، آن ها قابل جابجایی نیستند.

توانایی دستگاه شیرینگ برای دسته بندی محصولات با بسته بندی و نگهداری آن ها در کنار یکدیگر از مزایای محصولات غنی بصری است که با به دست آوردن شکل آن و شفافیت، زیبایی را ارائه می دهد. در عین حال برخی از مزایای شیرینگ پک عبارت اند از :

 • تمیز نگه داشتن محصول یا بسته بندی کوچک با دستگاه جمع کننده،
 • حفظ بسته بندی محصول به عنوان مهر و مومی که نشان می دهد محصول قبلاً باز شده است یا نه،
 • نگه داشتن محصول با نام تجاری جدید و ارائه و تحویل به مشتری.

برخی از نکاتی که باید در هنگام استفاده از شیرینگ پک به آن ها توجه کنید عبارت اند از :

 • دوام محصول بسته بندی شده را افزایش دهید،
 • از آن برای حفاظت محصول در برابر آفات استفاده کنید،
 • در صورت تمایل می توانید از فیلم چاپی روی محصول استفاده کنید و چاپی مانند دستورالعمل ، هشدار ، بارکد ، تبلیغات را اعمال کنید،
 • با بسته بندی مجدد یا توزیع یا هدیه دادن کسی به فروش مجدد کالا جلوگیری کنید،
 • از محصولاتی مانند مقوا و نوشیدنی محافظت کنید،
 • جعبه هایی با فیلم پلاستیکی ضخیم، مانع رطوبت برای محصولات غذایی است و اتلاف آب را در مواد غذایی به پایین ترین سطح می رساند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *