شیرینگ پک, متفرقه

کدام فیلم شیرینگ برای محصولات شما بهترین است؟

فیلم شیرینگ

اگر می خواهید محصول خود را برای فروش ایمن و مطمئن نگه دارید، فیلم شیرینگ کننده یا در واقع نایلون می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. امروزه انواع مختلفی از فیلم شیرینگ کننده در بازار وجود دارد، بنابراین مهم است که نوع مناسب آن را بشناسید. انتخاب نوع مناسب فیلم شیرینگ نه تنها به محافظت از محصول شما در قفسه ها کمک می کند، بلکه باعث افزایش تجربه خرید برای مشتریان یا خریداران شما نیز می شود.

از بین انواع مختلف فیلم شیرینگ پک، سه نوع اصلی فیلم موجود در بازار که می توانید آن ها را بررسی کنید عبارتند از پی وی سی، پلی الفین و پلی اتیلن. این فیلم های شیرینگ هر کدام دارای خصوصیاتی هستند که به کاربردهای مختلف منتقل می شوند، اما ویژگی های خاص این فیلم ها می تواند آن ها را برای استفاده خاص شما مناسب تر کند.

در این مقاله به برخی از نقاط قوت و ضعف هر کدام از انواع فیلم دستگاه شیرینگ پک اشاره شده است که به شما کمک می کند تا بهترین فیلم یا نایلون را برای شیرینگ پک خود انتخاب کنید.

پی وی سی (همچنین به عنوان پلی وینیل کلراید شناخته می شود)

نقاط قوت :

این فیلم شیرینگ نازک، انعطاف پذیر و سبک است، به طور معمول مقرون به صرفه تر از اکثر فیلم های دستگاه شیرینگ است. این فیلم فقط در یک جهت کوچک می شود و در برابر پارگی یا سوراخ شدن بسیار مقاوم است. پی وی سی سطحی شفاف و براق دارد و در بسته بندی محصولات را جذاب و زیباتر می کند.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ تونلی

نقاط ضعف :

در صورت افزایش دما، پی وی سی، نرم و چین و چروک و در صورت خنک شدن، سخت و شکننده می شود. از آنجا که این فیلم دارای کلرید است، فیلم پی وی سی فقط برای بسته بندی محصولات غیر خوراکی تأیید و تاکیید شده است. این امر همچنین باعث می شود که در هنگام گرم شدن و آب بندی، دودهای سمی از آن ساطع شود و استفاده از آن در مناطق با تهویه مناسب ضروری شود. بنابراین این فیلم دارای استانداردهای دقیق دفع است. پی وی سی به طور کلی برای بسته بندی محصولات مختلف و متفاوت مناسب نیست.

پلی الفین

نقاط قوت:

این نوع فیلم شیرینگ از آنجا که کلرید ندار ، برای تماس با مواد غذایی مورد تأیید FDA است و در هنگام گرم شدن و آب بندی بوی بسیار کمی تولید می کند. برای بسته بندی های محصولاتی با شکل نامنظم بهتر است زیرا به طور کامل تری جمع می شود. این فیلم از یک سطح زیبا و براق برخوردار است و کاملاً شفاف است. برخلاف پی وی سی، می تواند طیف وسیع تری از نوسانات دما را تحمل کند. در صورت نیاز به بسته بندی چندین مورد محصول، پلی الفین یک انتخاب عالی است و در برابر سوراخ شدن و پارگی بسیار مقاوم است. پلی الفین متقاطع نیز موجود است که بدون از بین بردن وضوح نایلون، قدرت آن را افزایش می دهد. پلی الفین همچنین 100٪ قابل بازیافت است که آن را به گزینه سبز برای محیط زیست تبدیل می کند.

نقاط ضعف :

پلی الفین گران تر از فیلم شیرینگ پی وی سی است و همچنین ممکن است در برخی از کاربردها به سوراخ کاری برای جلوگیری از ایجاد جیب های هوا یا سطوح ناهموار نیاز داشته باشد.

حتما بخوانید!!
3 روش کرونا ویروس که سیاست های بسته بندی را در سال 2021 تغییر داده است!

پلی اتیلن

بسته به فرم محصولات، می توان از فیلم پلی اتیلن برای فیلم کوچک یا فیلم کششی استفاده کرد. شما باید بدانید که به چه فرمی برای محصول خود نیاز دارید.

تولیدکنندگان هنگام افزودن اتیلن به پلی الفین در طی فرآیند پلیمریزاسیون، پلی اتیلن ایجاد می کنند. سه نوع مختلف از پلی اتیلن وجود دارد:

  • LDPE پلی اتیلن با چگالی کم ،
  • LLDPE پلی اتیلن با چگالی کم Linear ،
  • HDPE پلی اتیلن با چگالی بالا

هر یک از آن ها کاربردهای مختلفی دارند، اما به طور معمول ، فرم LDPE برای بسته بندی فیلم شیرینگ استفاده می شود.

نقاط قوت :

برای بسته بندی چند بسته محصولات سنگین مفید است، به عنوان مثال، تعداد زیادی نوشیدنی یا بطری آب. این فیلم شیرینگ از دوام بالایی برخوردار است و قابلیت کشش بیش از سایر فیلم ها را دارد. همانند پلی الفین، پلی اتیلن برای تماس با مواد غذایی مورد تایید FDA است. در حالی که ضخامت فیلم های پی وی سی و پلی الفین محدود است، و معمولاً فقط تا 100 سنج دارند، پلی اتیلن را می توان تا 1200 متر مقیاس بندی کرد، که این فیلم را برای بسته بندی وسایل نقلیه مانند قایق ایده آل می کند. برای موارد استفاده در بسته بندی غذاهای فله یا منجمد گرفته تا کیسه های زباله نیز مناسب است.

نقاط ضعف :

سرعت انقباض پلی اتیلن در حدود 20٪ پایین است و به اندازه سایر فیلم های شیرینگ شفاف نیست. گران تر از فیلم های دیگر است. پلی اتیلن پس از گرم شدن، در حین خنک شدن منقبض می شود و ایجاد فضای اضافی برای خنک سازی در انتهای تونل شیرینگ ضروری است.

حتما بخوانید!!
دستگاه استرچ پالت چیست؟

نتیجه

اطمینان حاصل کنید که برای استفاده از محصول خود به چه فیلم شیرینگ کننده ای نیاز دارید. با این کار در زمان و پول شما صرفه جویی خواهد شد. اگر به کمک و مشاوره نیاز دارید، یکی از متخصصان شیرینگ پک ما می تواند به شما کمک کند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *