شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک | فروش بهترین دستگاه های حرفه ای شیرینگ پک در 2021

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک، قسمت اساسی هر تجارتی است که با فروش مقدار زیادی کالا سروکار دارد. اگر می خواهید برای بهبود کارایی محلول بسته بندی فعلی خود ماشین بسته بندی را در کار خود بگنجانید. برای اطلاعات دقیق در مورد دستگاه شیرینگ و نحوه کار آن تا آخر این مقاله همراه ما باشید.

شیرینگ پک یک فرایند آسان است که به دو عنصر اساسی نوع مناسب فیلم شیرینگ و گرما نیاز دارد. فقط با استفاده از یک رول فیلم شیرینگ و یک منبع گرمایشی ، شما تمام ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد یک بسته بندی ضد آب، ضد دستکاری را تقریباً برای هر محصولی ، بدون در نظر گرفتن اندازه ، داشته باشید.

با توجه به انعطاف پذیری ، دوام و سایر مزایای ارزشمند استفاده از فیلم شیرینگ و دستگاه های شیرینگ، بسیاری از شرکت ها از این گزینه برای بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند.

برا کسب اطلاغات بیشتر از قیمت ها و محصولات شیرینگ شایان صنعت می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید.

شیرینگ چیست؟

شیرینگ روشی است که در آن یک آیتم در یک آستین آزاد یا یک پاکت از فیلم جمع کننده پلی الفین شل پیچیده می شود و گرما باعث بسته شدن محکم بسته بندی محصول می شود. در نتیجه یک بسته بندی کاملاً شفاف به دور کالا ایجاد می شود.

شیرینگ معمولاً از راه حل های بسته بندی جایگزین، قوی تر است. شیرینگ پک همچنین مطابقت دقیق تری با شکل محصول دارد، و معمولاً مقدار کمتری پلاستیک تولید می کند.

دستگاه شیرینگ پک چیست؟

شیرینگ را می توان توسط تفنگ گرمایی یا از طریق ماشین آلات مخصوص شیرینگ انجام داد. بسته بندی به وسیله ی تفنگ گرمایی اغلب توسط افرادی انجام می شود که هر هفته تعداد بسیار کمی از محصولات را برای جمع کردن و بسته بندی دارند. برای مشاغلی که دارای کارخانه های بزرگ تر با کالاهای بسیاری هستند، وجود دستگاه شیرینگ برای بسته بندی کارآمد و سریع هرچه بیشتر محصولات در کوتاه ترین زمان ممکن، بسیار مهم است.

اینکه شما به چه نوع دستگاه شیرینگ برای تجارت خود نیاز دارید، به درک فرآیند بسته بندی فعلی شما و آنچه می خواهید به دست آورید بستگی دارد. شما باید در مورد انگیزه پشت بسته بندی یعنی سرعت تولید، اندازه مورد نیاز و تغییر سریع بسته بندی، فکر کنید. برای تمامی انواع بسته بندی کالاها، یک دستگاه شیرینگ برای بسته بندی آن و رفع نیاز، ایجاد شده است.

شیرینگ چگونه کار می کند؟

بسیاری از ما واقعاً به چگونگی کارکرد دستگاه شیرینگ یا چسباندن پلاستیک به دور کالا در محکم بسته شدن محصول فکر نمی کنیم. با این حال، در مورد کنترل و دستکاری ذرات پلیمر است. پلیمرها اتم های بلندی هستند که در پلاستیک یافت می شوند، جایی که آن ها به طور کلی پیچ خورده و خودسرانه در حال حرکت هستند، بنابراین به عنوان یک بسته بندی نامناسب هستند. وقتی این پلیمرها را برای بسته بندی شیرینگ به یک فیلم پلاستیکی تبدیل می کنند، مولکول ها مستقیماً به یک لایه نازک گسترش می یابند، که برای بسته بندی در اطراف محصولات مناسب است.

این فیلم سپس در اطراف هر محصولی که باید بسته بندی شود قرار می گیرد. هنگامی که فیلم پلاستیکی در معرض گرما قرار می گیرد، کوچک می شود، زیرا گرما باعث می شود که پلیمرها به حالت درهم پیچیده و منظم خود برگردند. اینکه یک پلیمر چقدر جمع می شود به نوع پلیمر بستگی دارد، برای مثال فیلم کاغذ بسته بندی PVC می تواند تا 50 درصد از اندازه اصلی خود، کوچک شود، در حالی که فیلم بسته بندی جمع کننده پلی الفین با وجود ارائه مهر و موم های قوی تر از PVC ، فقط کمی کوچک می شود.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ پک تیغه افقی

فواید شیرینگ

بسته بندی شیرینگ باعث بیشتر محکم شدن بسته های محصولات می شود و مانع از رطوبت و نور و همچنین محافظت از محصول در هنگام حمل و نقل می شود. بسته بندی شیرینگ همچنین به عنوان یک بسته بندی کم هزینه شناخته می شود، زیرا با یک هزینه اضافی برای دستگاه بسته بندی، فیلم بسته بندی جمع کننده پلی الفین از نظر اقتصادی بسیار مناسب است. ممکن است فیلم بسته بندی پلی اولفین نازک به نظر برسد، اما قدرت آن را در بسته بندی های شیرینگ به خطر نمی اندازد. سال ها است که پلی اولفین مورد آزمایش های بسیاری قرار گرفته است. مواردی که گفته شد تنها برخی از دلایلی است که چرا کوچک کردن بسته بندی یکی از راه حل های پیشرو بسته بندی در جهان است.

دستگاه بسته بندی شیرینگ چگونه کار می کند؟

نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی شیرینگ به نوع دستگاه شیرینگ پک بستگی دارد. سه نوع قابل توجه ماشین آلات بسته بندی جمع کننده عبارتند از: سیلر محفظه ای ، سیلر ال (L) و سیلر کناری.

یک سیلر محفظه ای، محصول را با فیلم بسته بندی شیرینگ از طریق یک محفظه، جایی که شیرینگ پک آماده است تا به دور محصول بپیچد، قرار می دهد. سپس محفظه گرم می شود، بنابراین بسته بندی شیرینگ پس از فشرده سازی، محصول را احاطه کرده و یک لایه محافظ به دور آن ایجاد می کند. مدت زمان این فرآیند به ضخامت پلاستیک بستگی دارد.

سیلر ال به طور خاص برای حجم بیشتری از بسته بندی شیرینگ طراحی شده است. سیلر ال دارای دو میله آب بندی است که شکل ال  برعکس است (از این رو نام آن سیلر ال است).  این فیلم شیرینگ در امتداد این میله ها تا می شود تا پاکت از طریق چین تا شده برای ورود محصولات شما ایجاد شود. هنگامی که محصول شما در آن چین قرار گرفت ، سه طرف دیگر فیلم شیرینگ نیز باید مهر و موم شوند. پس از آن ، به طور معمول یک تونل شیرینگ در خط تولید ، بسته جمع کننده گرم نشده را که به هر مورد متصل شده است، می گیرد و آن را گرم می کند تا جایی که گرما در اطراف هر محصول قرار بگیرد.

سیلر کناری سریعترین و متنوع ترین روش بسته بندی برای حجم زیادی از محصولات است. سیلر کناری محصولات را در یک لوله پیوسته از فیلم می پیچد، یک طرف بسته را مهر و موم می کند و سپس واحدهای جداگانه ای را از طریق یک مهر و موم متقاطع جدا می کند. سیلر کناری معمولاً در یکی از دو تنظیمات موجود است : دو کمربند یا سه کمربند.

یک سیلر کناری دو کمربند جمع و جورتر است و یکی از کمربندهای تغذیه را حذف می کند تا مهره انتهایی قبل از مهر و موم کناری ایجاد شود. در مواقعی که شما نیاز به بسته بندی محصولات با تعداد بی شماری دارید اما توانایی گسترش طول خط تولید را ندارید، سیلر کناری بهترین گزینه است. سیلر سه کمربند کمی بزرگتر از سیلر دو کمربند است.

مزایای دستگاه شیرینگ پک

اگر تصمیم دارید در کار خود از شیرینگ پک استفاده کنید ، دلایل زیادی وجود دارد که استفاده از دستگاه شیرینگ را به روش های جایگزین بسته بندی ترجیح می دهید.

برای اولین بار، دستگاه شیرینگ اتوماتیک خط تولید شما را به طرز چشمگیری تسریع می کند. با جایگزینی در بسته بندی دستی با یک ماشین خودکار، نیازی به انجام کارهای خسته کننده و وقت گیر بسته بندی محصولات در فیلم شیرینگ ندارید، زیرا دستگاه شیرینگ به شما زمان بیشتری برای انجام کارهای بیشتر می دهد.

در هزینه های فیلم نیز صرفه جویی می کنید : ماشین آلات بسته بندی جمع کننده اتوماتیک با مقدار فیلم استفاده شده در هر محصول بسیار کارآمدتر از استفاده از آن با دست است، دستگاه شیرینگ پک می تواند در طولانی مدت حتی در هزینه های شما صرفه جویی کند، همچنین به میزان قابل توجهی در کنترل موجودی کمک می کند.

حتما بخوانید!!
شیرینگ حرارتی درب بطری

از یک طرف، وقتی از دستگاه شیرینگ مناسب استفاده می کنید، کالاهای شما به طور ایمن بسته بندی می شوند تا از آسیب، خاک ، گرد و غبار و رطوبت به محصول جلوگیری کنند.

از طرف دیگر ، شیرینگ پک به شما امکان می دهد تا مقدار بسته بندی شیرینگ را با توجه به سایز هر محصول، سازگار کنید ، و همچنین به شما این امکان را می دهد تا با دقت بیشتری در هر بار مصرف از مقدار مواد مورد نیاز خود آگاهی داشته و نیازهای ذخیره سازی خود را کاهش دهید.

4 مورد از مزیت های استفاده از بسته بندی شیرینگ عبارت اند از :

محافظت از کالا را تضمین می کند

هنگامی که گرما برای جمع کردن بسته بندی اعمال می شود، یک مهر و موم بسیار محکم ایجاد می کند که به طور کامل از محتوای داخل بسته و خود کالا محافظت می کند. پس از مهر و موم شدن، از کالا در برابر آسیب ها، گرد و غبار، خاک یا رطوبت محافظت می شود. برخی از انواع شیرینگ پک حتی برای محافظت از محصولات در برابر اشعه های مضر خورشید، دارای ویژگی محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش نیز هستند.

با دوام

بسته بندی شیرینگ از پلاستیک بسیار محکم و مقاوم ساخته شده است. پاره یا سوراخ شدن آن مشکل است. برخلاف سایر بسته بندی ها، شیرینگ پک در شرایط شدید آب و هوایی شکننده و ضعیف و شل نمی شود و امنیت بیشتری را برای کالا تضمین می کند.

مقرون به صرفه

بسته بندی شیرینگ یک گزینه مقرون به صرفه است زیرا همانطور که گفته شد فقط به دو مورد احتیاج دارد : گرما و پلاستیک . قیمت ممکن است بسته به نوع پلاستیک مورد استفاده متفاوت باشد، اما حتی در نظر گرفتن چنین فرآیندی ارزان تر از ارزشی است که برای آن ارائه می شود.

در برند سازی کمک می کند

ویژگی اضافه شده بسته بندی شیرینگ این است که می توان آن را با رنگ ، کلمات ، تصاویر و لوگوهایی طراحی کرد که به تبلیغ محصولات کمک می کند. از طبقه تولید تا زمانی که به کاربر نهایی برسد، محصول لوگو شرکت را به همراه دارد. این یک ابزار بازاریابی است که می تواند آگاهی از برند را افزایش دهد و نام تجاری را در معرض دید مشتریان قرار دهد.

دستگاه شیرینگ پک شامل چه دستگاه هایی می باشد؟

دنیای بسته بندی شیرینگ گسترده است و صنایع مختلفی وجود دارند که از بسته بندی محصولات خود استفاده می کنند. با توجه به تقاضاهای مختلف بسته بندی شیرینگ، طیف وسیعی از ماشین آلات و فن آوری های مختلف شیرینگ پک وجود دارد.

دستگاه شیرینگ پک شامل چه دستگاه هایی می باشد؟

انواع دستگاه شیرینگ پک

برای کارخانه هایی که مقیاس بزرگتری از محصولات را تولید می کنند، یک اسلحه گرمایشی دستی برای شیرینگ کردن محصولات بسته بندی مناسب نیست. در عوض، ماشین آلات بسته بندی اتوماتیک ملزم به شیرینگ کردن محصولات بسته بندی به روشی سریع و کارآمد هستند. برخی از انواع مختلف دستگاه شیرینگ پک عبارتند از:

سیلرهای حرارتی

صرف نظر از اندازه و مقیاس، در اکثر عملیات بسته بندی شیرینگ از گرما برای مهر و موم کردن بسته بندی شیرینگ استفاده می شود. سیلرهای شیرینگ پک به اندازه ی نیاز تولیدی می توانند در اندازه ها و اشکال مختلفی تولید شوند. دو مهر و موم معمول گرما برای محصولات کوچک تر ، سیلر I-Bar و سیلر L-Bar است.

سیلر I-BAR

سیلر I-Bar یک بسته بندی شیرینگ کننده با یک میله سیلر است که با مهر و موم کردن محصول داخل بسته، بسته بندی را انجام می دهد. دستگاه های I-Bar معمولاً در عملیاتی یافت می شوند که دارای خروجی محصولات کمتری هستند، زیرا در سرعت های بالا برتری ندارند به همین دلیل نمی توانند محصولات زیادی را در زمان کوتاه بسته بندی کنند.

حتما بخوانید!!
تفاوت بین بسته بندی شیرینگ و بسته بندی کششی چیست؟

دستگاه شیرینگ پک : شیرینگ تونل ها

سیلر L-BAR

سیلرهای L-Bar دستگاه های بسته بندی شیرینگ کننده ای هستند که از عملکرد بالاتری نسبت به سیلرهایI-Bar  برخوردار هستند، زیرا عملکرد آن ها با سرعت بالاتری انجام می شود. این سیلر دارای دو میله مهر و موم به شکل L رو به عقب است که نام آن به همین دلیل سیلر L-Ba می باشد.

شیرینگ تونل ها

تونل های شرینگ برای کاربردهای بسته بندی شیرینگ که کارایی زیاد و مقیاس صنعتی دارند، طراحی شده اند. تونل های شیرینگ معمولاً با سیلرهای L-bar جفت می شوند تا کارایی را افزایش دهند. سیستم گرمایشی یک تونل شیرینگ بسیار بهتر از قدرت گرمایی یک اسلحه گرمایی عمل می کند، که به آن امکان می دهد بارهای سطح صنعتی را کنترل کند. تونل های شیرینگ برای کار با دستگاه هایی با سرعت های نیمه اتوماتیک و کاملاً اتوماتیک ساخته شده اند.

نوار نقاله

نوار نقاله ها در اشکال و انواع مختلفی ارائه می شوند. نوار نقاله های اصلی استفاده شده برای بسته بندی شیرینگ، نوار نقاله های جلوبر گرانشی هستند. از آن ها در خروجی تونل شیرینگ برای جمع آوری محصولات نهایی استفاده می شود. دستگاه های شیرینگ پک کاملاً اتوماتیک از نوار نقاله های جلوبر استفاده می کنند تا محصولات را به طور مداوم در دستگاه شیرینگ پک به جلو هدایت کنند. دانستن ابعاد و وزن محصولات بسته بندی شده در انتخاب نوار نقاله مناسب ضروری است. نوار نقاله های مختلف برای حمل و نقل اشکال و اندازه های مختلف محصول ساخته می شود.

جنس بسته بندی بیشتر محصولات از مقوا و کاغذ و یا چوب می باشد، چنین بسته بندی ها اگر چه وزن پایینی دارند. اما در هنگام انبار کردن آن محصول یا جابه جایی محصول نم میکشد یا به راحتی پاره می شود و محصول خراب میشود اما با دستگاه شیرینگ به راحتی می توانید برای حفظ سلامت بسته بندی و در نتیجه محصول، و صرفه جویی در هزینه و زمان میتوانید از دستگاه شیرینگ، در شایان صنعت با فیلم های PVC بپوشانید.

دستگاه شیرینگ در چهار نوع می باشد: دستگاه شیرینگ تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک، دستگاه شیرینگ اتوماتیک و دستی می باشد.

با توجه به هزینه ارزان تر سوخت گاز نسبت به برق و همچنین استهلاک کمتر از نظرالمنت و تجهیزات وابسته به آن دستگاه دو گانه سوز بسیار با صرفه تر می باشد شرکت شایان صنعت با توجه به خلاق و مبتکر طرح دوگانه سوز در دنیا از بهترین کیفیت در راستای ساخت این دستگاه برخوردار می باشد.

در تمامی مدل های شیرینگ پک دستگاه نیاز به نایلون یا همان فیلم شیرینگ دارد که در زمان خرید فیلم حتما باید کیفیت آن مورد بررسی گرد تا پس از جذب نایلون مشکلاتی همچون کدر شدن رنگ و یا پاره شدن و یا خشک شدن نایلون شیرینگ پیش نیاید.کیفیت فیلم بسیار بسیار پر اهمیت است بطوریکه بطور قطع می توان گفت نیمی از کیفیت دستگاه شیرینگ مربوط به فیلم مصرفی است و بایستی فیلم از منابع معتبر تهیه گردد.

1_ قسمت دوخت دستگاه شیرینگ پک

2_ قسمت تونلی دستگاه شیرینگ پک

2.6/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =