شیرینگ پک, متفرقه

تفاوت بین بسته بندی شیرینگ و بسته بندی کششی چیست؟

تفاوت بسته بندی شیرینگ و کششی

بسته بندی شیرینگ و بسته بندی کششی هر دو راه حل مناسبی برای بسته بندی هستند زیرا هر دو ضد پارگی ، ضد آب ، ضد گرد و غبار هستند و به شما کمک می کنند بسته ها را برای ذخیره سازی ، حمل و نقل و خرده فروشی در کنار هم قرار دهید. اما تفاوت بسته بندی شیرینگ و کششی چیست و چگونه می توان از هرکدام استفاده کرد؟

تفاوت بین بسته بندی شیرینگ و بسته بندی کششی

شیرینگ پک از مواد اصلی بسته بندی و صنعت انبار است، می توان از آن برای پوشاندن همه چیز از کالاهای کوچک گرفته تا هلی کوپتر استفاده کرد. اما شیرینگ پک تنها راه برای پوشاندن کالا نیست تا از محصولات در حمل و نقل محافظت شود و یک راه دیگر ذخیره سازی بسته بندی کششی می باشد.

هر دو برای بسته بندی محصولات جداگانه استفاده می شوند تا محصولات را برای حمل و نقل و نگهداری در کنار نگه دارد. هر دو نوع بسته بندی از یک فیلم استفاده می کنند که به طور معمول پلی اتیلن است و هر دو گزینه معمولاً در محافظت از محصولات به خوبی کار خود را انجام می دهند.

تفاوت بسته بندی شیرینگ و کششی

تفاوت اصلی آن ها در نحوه انجام بسته بندی و دلیل آن است. بسته بندی کششی مطمئن می شود که محصولات در فیلم بسته بندی محکم تا زمانی که همه چیز امن است، محکم بسته بندی شده اند. این فیلم کششی در این فرآیند تا حدود 300٪ از اندازه طبیعی خود کشیده شده و در صورت وجود و برای محکم نگه داشتن کالا سعی در کوچک شدن به حالت اصلی خود دارد.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز تونلی

همین مورد در مورد بسته بندی شیرینگ که به وسیله دستگاه شیرینگ انجام می شود، وجود دارد، و فیلم بسته بندی را در دما 100 تا 150 درجه سانتیگراد گرم می کنند و اجازه می دهند تا خنک شود، زیرا خنک شدن پس از آن به بیشتر جمع شدن فیلم کمک می کند و یک بسته ای کاملاً محکم برای محافظت از وسایل و یا محصولات ایجاد می شود.

بسته بندی کششی معمولاً بیشتر برای حمل و نقل کالا ها، به طور معمول جعبه های بسته بندی شده و موارد دیگر برای نگه داشتن محصولات روی پالت ها برای حمل و نقل مناسب است. در حالی که از بسته بندی شیرینگ معمولاً بیشتر برای نمایش محصول شما استفاده می شود و همچنین برای بسته بندی محافظت از کالاهای فروشی، حاوی محصولاتی در خرده فروشی، تجارت مواد غذایی و دارویی مناسب است. ممن است قبلاً کالاهایی که در سوپرمارکت ها زیاد پر می شوند هستند و با نایلون بسته بندی شده اند، نمونه ای از شیرینگ پک هستند که با کمک دستگاه شیرینگ پک ، بسته بندی شده اند.

تفاوت بسته بندی شیرینگ و کششی

فیلم بسته بندی شیرینگ چیست؟

فیلم بسته بندی شیرینگ از نوعی پلاستیک ساخته می شود که به عنوان پلی الفین شناخته می شود و  رایج ترین اشکال آن پلی اتیلن و پی وی سی هستند. این یک ماده محکم ، غالباً شفاف و واضح است و از محصولات در برابر گرما ، سرما ، رطوبت ، گرد و غبار و سایر آلودگی ها محافظت می کند.

فیلم کششی چیست؟

برای همه اهداف، بسته بندی کششی همان بسته بندی شیرینگ است با این تفاوت که شما آن را گرم نمی کنید تا کوچک شود. وقتی با استفاده از دستگاه بسته بندی کششی دور محصولات پیچیده می شود  بسته بندی آن تا حدود 200 تا 300٪ از طول استاتیک اصلی خود کشیده می شود. پس از استفاده، سعی می کند خود را به ابعاد اصلی برگرداند و بسته بندی محکمی برای محصولات ایجاد کند.

حتما بخوانید!!
دستگاه استرچ پالت چیست؟

چندین نوع فیلم کششی وجود دارد.

Blown stretch film در برابر پارگی و سوراخ شدن مقاوم است و برای استفاده در ذخیره سازی فریزرها مناسب است و دارای شش ضخامت و دو عرض است  و می تواند سیاه یا شفاف باشد.

یک  cast stretch film نیز وجود دارد که واضح، مقاوم در برابر پارگی است و به منظور نگهداری ایمن از محصولات، به خود و محصول می چسبد. فقط با چسبیدن به خودش باعث می شود محصولات روی پالت در هنگام حمل و نقل حرکت نکنند. این بسته بندی پالت در صنایع غذایی بسیار محبوب است. بسته بندی کششی cast بسیار متنوع است. برای بسته بندی محموله هایی با وزن کمتر از 500 کیلوگرم از فیلم استاندارد 15 یا 17 میکرونی باید استفاده شود. برای محموله های تا 700 کیلوگرم از فیلم قوی 20 میکرونی باید استفاده شود.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *