شیرینگ پک, متفرقه

کدام نوع نوار نقاله تونل شیرینگ برای محصولات شما بهترین است؟

نوار نقاله

اگر دستگاه شیرینگ پک خریداری می کنید یا می خواهید تجهیزات قدیمی خود را ارتقا دهید، ذهن شما احتمالاً به یکی از دو مکان تونل های شیرینگ یا سیلرها، می رود.

این دو قطعه ای از دستگاه شیرینگ هستند که به ذهن بیشتر خریداران خطور می کنند. این یک نقطه شروع مشترک در هنگام شروع فرآیند خرید ماشین آلات شیرینگ پک است. اما، یک عنصر مهم دیگر یعنی تسمه نقاله نیز باید بررسی شود.

در مورد اینکه کدام نوع تسمه نقاله برای خط بسته بندی شما مناسب است، همه به عوامل مختلفی از جمله اندازه ، وزن و شکل محصولات شما بستگی دارد که در تعیین این موضوع نقش مهمی دارند.

این مقاله به انواع مختلف نوار یا تسمه نقاله های موجود اشاره کرده است و همچنین در مورد کاربردهای این نوع تجهیزات بسته بندی صحبت شده است.

نوار نقاله تسمه پلاستیکی

نوار نقاله های تسمه پلاستیکی محصولات را از طریق یک خط بسته بندی جا به جا می کنند. آن ها محصولات شما را از یک دستگاه به دستگاه دیگری منتقل می کنند.

تسمه ها (که انواع مختلفی دارند) به پیست متصل می شوند و مسیر توسط موتور تأمین می شود. وقتی تسمه نقاله روشن شد، محصولات را از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل می کند.

تسمه نقاله های دارای تسمه های پلاستیکی از قسمت های کوچکی از پلاستیک بهم پیوسته هستند که می توانند هنگام حرکت در یک حلقه در اطراف مسیر، خم شوند.

شکل مسیر و طول نوار نقاله با توجه به کاربردهای نوار نقاله تعیین می شود. نوار نقاله های پلاستیکی می توانند به صورت سفارشی ساخته شوند تا در جهات مختلف حرکت کنند. آن ها می توانند به بالا یا پایین و در هر تعداد پیکربندی که لازم است حرکت کنند.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ پک تونلی

نوار نقاله ضد زنگ

نوار نقاله های تسمه ای از جنس استیل برای کاربردهایی ساخته شده اند که نیاز به شستشوی منظم دارند. با استفاده از این نوع نوار یا تسمه نقاله، تسمه به جای پلاستیک، از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این نوع دستگاه دارای اجزای بسیاری است که از فولاد ضد زنگ مانند چرخ دنده ها، موتورهای شستشو، قاب ها و غلتک ها ساخته شده است.

کاربردهای معمول نوار نقاله های تسمه ای از جنس استیل شامل بسته بندی برای تولید مواد غذایی است. همچنین ، مایعات و داروها اغلب با این نوع نوار نقاله بسته بندی می شوند.

ماندگاری تسمه های نقاله از جنس استیل بسیار بیشتر از نمونه های پلاستیکی آن است. اما خرید ، نگهداری و ارتقا آنها گران تر است.

آیا باید از نوار نقاله ضد زنگ استفاده کرد؟

به انواع برنامه های بسته بندی که در حال اجرا است بستگی دارد. برخی از انواع محصولات به تسمه نقاله های فولاد ضد زنگ ، به عنوان مثال ، مواد خورنده نیاز دارند.

نوار نقاله غلتکی

به جای تسمه، نوار نقاله غلتکی از غلطک هایی استفاده می کند که روی مجموعه ای از شافت های یک قاب قرار می گیرند. غلتک ها هنگام حرکت محصول در عرض می چرخند که منجر به حرکت محصولات از یک انتهای تسمه نقاله به سر دیگر می شود.

نوار نقاله غلتکی برای جا به جایی وسایل با سطوح ناهموار با سهولت استفاده می شوند. محصولات مورد استفاده در نوار نقاله غلتکی شامل سطل ، بشکه ، کیسه و سایر موارد است. محصولات به جلو یا عقب می چرخند تا در امتداد نوار نقاله بتوانند حرکت کنند.

تسمه نقاله غلتکی نسبت به سایر گزینه های معمول نوار نقاله، محدودیت وزن بیشتری دارد. تسمه نقاله غلتکی در برنامه های انبارداری ، بسته بندی و مراکز توزیع استفاده می شود.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ پک دستی

 

تسمه نقاله غلتکی زنده

نوار نقاله های غلتکی زنده از غلتک های نیرو گرفته برای عبور محصولات از خط بسته بندی شما استفاده می کنند. در بسیاری از صنایع برای انواع مختلف فرآیند بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند و شکلی بادوام از سیستم نوار نقاله هستند.

از تسمه نقاله غلتکی زنده معمولاً در توزیع نوشیدنی استفاده می شود که اغلب برای حمل محصولات متوسط ​​و بزرگ استفاده می شوند.

تسمه نقاله جامد

تسمه های جامد با کاربرد عمومی متداول ترین نوع تسمه نقاله هستند. این نوع تسمه ها از موادی از جمله لاستیک ، پلی استر و پارچه ساخته می شوند. به عنوان مثال ، در عملیات استخراج اغلب از تسمه های لاستیکی بر روی تسمه نقاله های خود استفاده می شود. این کار برای مدیریت موادی مانند زغال سنگ و سنگ معدن انجام می شود. فروشگاه های بزرگ اغلب از تسمه نقاله کمربند جامد برای محصولات خود نیز استفاده می کنند.

بررسی فیلم شیرینگ برای تسمه یا نوار نقاله

قبل از خرید نوار نقاله از هر نوع با فروشنده بسته بندی خود مشورت کنید. بسته به نوع فیلم شیرینگی که استفاده می کنید ، ممکن است محدود به انواع خاصی از تسمه نقاله باشید. این به دلیل فرمول فیلم شیرینگ است که شما در بسته بندی از آن استفاده می کنید.

هنگام استفاده از فیلم های پلی اتیلن ، خشک شدن ممکن است بیشتر طول بکشد و فن ها برای سرعت بخشیدن به این فرآیند استفاده می شوند. اما ، ممکن است در طی فرآیند خشک شدن، پلی اتیلن بچسبد. اگر پلی اتیلن قبل از اینکه روی غلتک زنده کار کند کاملاً خشک نشده باشد ، ممکن است روی غلطک ها بچسبد و باعث خرابی زیاد شود.

حتما بخوانید!!
شیرینگ پک حرارتی چیست؟

نحوه انتخاب تسمه نقاله مناسب برای محصولات خود

با انواع مختلف تسمه نقاله های موجود در خط بسته بندی خود آشنا شوید. در مرحله بعدی، تسمه نقاله ای را که برای محصولات شما بهترین است، شناسایی کنید. شما باید بدانید که از چه نوع فیلم شیرینگی استفاده می کنید. اطمینان حاصل کنید که فیلم شیرینگ مورد استفاده شما با نوار نقاله شما سازگار باشد.

برای مشاهده انواع مختلف تسمه نقاله در عمل ، می توانید به مقایسه فیلم های سازندگان مختلف بپردازید که به شما کمک می کند تسمه نقاله هایی را که برای نوع محصولات شما مناسب هستند و برنامه هایی که می خواهید روی خط بسته بندی خود اجرا کنید، شناسایی کنید.

هنگامی که نوع تسمه نقاله ای را که فکر می کنید برای برنامه های بسته بندی شما مناسب است شناسایی کردید، سپس با چند فروشنده که آن نوع تسمه نقاله را ارائه می دهند تماس بگیرید و آن ها را با هم مقایسه کنید پس از بررسی هر گزینه ، باید اطلاعات کافی برای تصمیم گیری داشته باشید.

اگر یک تسمه نقاله را براساس آن چه فکر می کنید یا نتایج کاری خود مشاوره مناسب با متخصصان این زمینه و بدون اطلاعات کافی، خریداری کنید ، ممکن است تسمه نقاله اشتباه را بخرید. اگر چنین خریدی را انجام دهید، احتمالاً در آیند در بسته بندی محصولات خود با مشکل روبرو خواهید شد.

بنابراین با دانش کافی، بهترین و مناسب ترین نوار یا تسمه نقاله را برای دستگاه شیرینگ پک خود خریداری کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =