شیرینگ پک

شیرینگ حرارتی درب بطری

شیرینگ حرارتی درب بطری

شیرینگ حرارتی درب بطری بسته به نوع استفاده از آن است ,  این نوع پوشش ها قابلیت توانایی این کار را دارند که به صورت سراسری و یا فقط در قسمتی از فرآورده ها همانند درب آن مورد بهره برداری قرار گرفته می شوند. شیرینگ حرارتی درب بطری ، همان طور که از اسم آن پیداست ، برای مسدود کردن درب فرآورده بهره برداری می شود. در این حالت ، این پوشش تنها به دور درب آن محصول و فرآورده انداخته می شود و بعد از حرکت دادن و هدایت آن از تونل حرارتی دستگاه شیرینگ پک درب کالا مسدود و پلمپ می شود. هم چنان می توان برای باز کردن بسیار راحت درب بطری ، یک آژدار نازک هم به آن اضافه کرد. شیرینگ پک حرارتی بطری علاوه بر درب امکان این را دارد که تنها روی بدنه فرآورده و یا بدنه به اضافه درب آن نیز قرار گرفته شود.

این نوع بسته بندی ها بر روی محصولات و فرآورده های درب بطری می تواند نقش مهم و موثری را در هنگام خرید محصولات بطری و یا چیز های دیگری وجود داشته باشد , زیرا بر این که با شیرینگ کردن روی سر های درب بطری عواملی ست برای نگهداری و پوشش روی قوطی ها که هوا به داخل آن نفوذ نکند و چنان چه با دستگاه شیرینگ این کار را انجام می دهید می توانید از روکش های سلفونی هم برای بسته بندی کردن سر درب بطری هم استفاده بکنید.

در شرایط امروزی اغلب مواد غذایی ، مواد بهداشتی ، پوشاک ، ظرف های خانگی و غیره برای بسته بندی و نو نگه داشتن آن فرآورده و همین طور محصول از پوسته های نازک پلاستیکی استفاده می کنند که اصطلاح به آن سلفون حراراتی پلی پروپیلن دو محوره می گویند. کارکرد این نوع سلفون بسیار گسترده است و تنها در مورد های نام برد شده کاربرد ندارد. ( این نوع سلفون در حرارت درب بطری حائز شفافیت بسیار بالایی است )

حتما بخوانید!!
6 دلیل که شما به یک دستگاه شیرینگ پک نیاز دارید

 

کاربرد شیرینگ حرارتی درب بطری

در بیشتر از فرآورده های نوشیدنی هم چنان بطری فقط قسمت درب بطری شیرینگ را توصیه می کنند ، و یا قسمت شیرینگ که درب آن با بدنه سوا است ، همین طور انواع سفارش های تولیدی پلاستیکی شیرینگ درب بطری نیز مورد مقبول قرار گرفته می شود.

دستگاه شیرینگ حرارتی درب بطری مجهز به تشخیص پر قدرت خطاگیر و یا عیب یابی آن بوده و با نشانه هشدار ، مشکلات و خطا هایی را که در موقع عملیات به وجود می آید را به اطلاع گرداننده می رساند تا با حل سریع آن‌ ها ، پایین ترین ضایعات را در موقع تولید ایجاد کند.

دستگاه های شیرینگ حرارتی درب بطری در دو طرح خودکار و نیمه اتوماتیک موجود است که در بیشتر دستگاه شیرینگ این دو مدل موجود است و با حرارت دادن یا در داخل تونل بخار با تولیدگر بخار (در صورت لزوم) کار می کنند. سرعت ماشین شیرینگ درب بطری را می توان با توجه به اندازه ظرف ، ارتفاع زدن بر چسب و حرارت دادن درب بطری و محل نصب آن را تا ۱۵۰۰۰ واحد در ساعت تنظیم کرد.

ابعاد گرمای تابش شده به این نوع درب ها به جنس آن‌ ها بستگی دارد و به طور معمول انرژی حرارتی موجود در تونل دستگاه لیبل شیرینگ از راه منشا برق ، گاز یا بخار مهیا می شود. اما با توجه به لیبل یا همان برچسب شیرینگ که آن هم روی بطری ها می چسبد جنس آن از سفتی و کلفتی رول پلاستیکی پی وی سی که می توان در این دستگاه قیچی کرد 80-35 micron است. بر چسب های حرارتی یا پوشش ها به نوعی رشته های لوله ای پلیمری هستند که با به کار بردن گرما در حدود یک ثانیه کوچک می شوند و در اطراف فرآورده ها جمع آوری می شوند.

حتما بخوانید!!
دستگاه شیرینگ پک دوگانه سوز تونلی

 

لیبل شیرینگ حرارتی بطری

همان طور که در مطلب گفته شد ، منظور از شیرینگ حرارتی درب بطری همان پوشش های پلاستیکی سر و یا درب بطری هایی همانند: شیر ، آبمیوه ، شامپو و دیگر فرآورده ها است. شیرینگ پی وی سی به دو دلیل عمده مورد استفاده قرار گرفته می شود. دلیل اول ، حفظ بهداشت محصول و جلوگیری از نفوذ هرگونه میکروب و آلودگی به درون آن است. علت دوم ، ایجاد کردن یک بسته بندی خوب و قابل ملاحظه به منظور جذب نظر مشتری و افزوده شدن فروش کالاها است.

در واقع به وسیله شیرینگ پی وی سی می توان پوشش هایی برای بسته بندی آن فرآورده تولید کرد که علاوه بر مراقبت کردن از آن محصول در مقابل عامل های خارجی ، که سبب جذابیت عینی و دیدنی و جذب مشتری نیز می شود. هم چنان که در مطلب بالا هم گفته شد سلفون حرارت گرمایی نیز می‌ تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد و مطلوب بر این است که به این نوع فرآورده و محصولات شایان صنعت نیز نگاهی بیاندازید.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *