شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ خانگی

دستگاه شیرینگ خانگی

در این مقاله به بررسی دستگاه شیرینگ خانگی و تمام نکاتی که باید در مورد آن بدانید خواهیم پرداخت پس لطفا در ادامه با ما همراه باشید:

بوسیله دستگاه شیرینگ خانگی می توانیم انواع محصولات مختلف را درون نایلون شیرینگ بسته بندی نماییم. این دستگاه برای مصرف های مختلفی به فروش می رسد. قیمت این نوع دستگاه نسبت به دستگاه های بسته بندی دیگر مقرون به صرفه است.

دستگاه های شیرینگ پک عمدتا به دو صورت تونل حرارتی و کابینی ساخته می شوند.

روش کار دستگاه شیرنگ خانگی یا کابینی به صورت نیمه اتوماتیک است و مصرف آن در صنایع مختلفی  مانند : صنایع غذایی، دارویی ، کشاورزی ، فلزی ، کشاورزی ، شیمیایی ، چاپ و از دستگاه شیرینگ دستی می توانید برای بسته بندی بهداشتی غذا در رستوران ها و غذاهای خانگی استفاده کرد.

ویژگی های زیادی است که باعث میشود که دستگاه شیرینگ

خانگی مورد مصرف زیادی قرار بگیرد که در اینجا ذکر خواهیم کرد:

 

  • قیمت مقرون به صرفه
  • محافظت از محصول در برابر رطوبت و گرد
  • محصول به صورت بهداشتی به دست مشتری می رسد
  • باعث زیباتر شدن بسته بندی محصول  می شود
  • کوچک بودن ومصرف برق کم
  • قابلیت جابجایی آسانبرای بسته بندی محصولات با سایز کوچک و تیراژ پایین استفاده می شود

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

از پر فروش ترین دستگاه بسته بندی شیرینگ میتوان از دستگاه نیمه اتوماتیک نام برد که بر بسته بندی محصولات کوچک و خانگی و یا در مواقعی که تیراژ محصول کم است استفاده می شود . تقریباً تمام محصولاتی که توسط دستگاه های اتوماتیک بسته بندی می شوند نیز توسط دستگاه نیمه اتوماتیک بسته بندی می شوند.

حتما بخوانید!!
تفاوت بین فیلم شیرینگ و فیلم استرچ چیست؟

دستگاه بسته بندی شیرینگ نیمه اتوماتیک در دو نوع تونلی (tunnel ) و کابینی (یک مرحله ای ) است که این نوع دستگاه برای بسته بندی محصولات کوچک استفاده میشود . ظرفیت بسته بندی پکیج تونلی سریعتر از بسته بندی کابینی است.

 

 

عملکرد دستگاه شیرینگ پک کابینی

نحوه ی عملکرد دستگاه شیرینگ پک کابینی بسیار ساده می باشد به این صورت که اپراتور پس از قرار دادن فیلم شیرینگ در محل مخصوص و عبور دادن آن از محل های تعبیه شده، محصول مورد نظر را درون نایلون شیرینگ دولایه از یک طرف باز  قرار می دهد و سپس آن را داخل کابین قرار داده و درب آن را بصورت کامل می بند و دکمه استارت را فشار می دهد. حرارت ایجاد شده بوسیله المنت و فن سیرکوله باعث برش و جمع شدن نایلون شیرینگ حول محصول مورد نظر می گردد.

این دستگاه برای بسته بندی محصولات کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. برش نایلونی مورد استفاده در این دستگاه ها به صورت دو لایه و در یک طرف باز است که پس از قرار دادن محصول در داخل برش نایلونی و انتقال آن به داخل کابین، دوخت و برش محصول به‌صورت هم‌زمان انجام می شود.

 

در دستگاه شیرینگ خانگی زمان شیرینگ معمولا حدود 8 الی 10 ثانیه طول می کشد که شما میتوانید زمان را تنظیم کنید و سرعت بسته بندی به محصولتان بستگی دارد که 200 الی 400 عدد در هر دقیقه می باشد . در صورت نیاز به سرعت بیشتر شما میتوانید از دستگاه شیرینگ پک تونلی استفاده نمایید .

 

حتما بخوانید!!
شیرینگ پک کارتن

 

نکاتی که باید در زمان خرید شیرینگ دانست

برای بسته بندی خوب باید عواملی را قبل از استفاده از دستگاه شیرینگ خانگی دانست.

انتخاب دستگاه باید با توجه به نیاز مشتری انجام گیرد،باید مشتری بداند که برای رفع چه نیازی احتیاج به دستگاه شیرینگ دارد.

 

مهمترین عامل در خرید دستگاه شیرینگ خانگی که باید به آن دقت کنید جنس سلفون شیرینگ و یا فیلمی است که برای آن استفاده می کنید.نایلون رول باید فشرده باشد و همچنین ضخامت نایلون مناسب باشد دقت کنید که بیش از اندازه نازک نباشد که زود پاره شود البته میزان ضخامت باید با وزن محصولی که بسته بندی می شود انتخاب شود که در اینجاباید نوع محصول بسته بندی را بدانید. به نسبت مورد استفاده شما آیا سرعت بسته بندی مناسب است یا خیر؟ کیفیت شیرینگ را نیز بررسی کنید. کار با دستگاه چگونه است پیچیدگی کار با دستگاه شیرینگ دستی چقدر باشد که اپراتور بتواند با آن کار کند. شرایط تعمیر دستگاه و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیرید . و در نهایت از مقرون به صرفه بودن دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید.

 

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *