دسته‌بندی نشده

مزیت های دستگاه شیرینگ اتوماتیک

مهم ترین مزایای دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک در دست داشتن دستگاه کانوایر است ، این که کانوایرها مجهز به تسمه و نقاله بسیار کوچکی هستند که برای راهنمایی محصول به خارج از کابین پس از بسته بندی استفاده می‌ شود.

شیرینگ پک اتوماتیک ، دارای سرعت بسته بندی شده بسیار بالا و همچنین احتمال کنترل و تنظیم حرارت گرمایی ، سرعت کانوایر و مدت زمان در دستگاه بسته بندی است.

به طور قاطعیت در محوطه هایی هم چون کارخانه های بسیار بزرگ و همینطور کارخانه هایی که در آن ها حجم تولید آن بالا بوده و تعداد نسخه بسته بندی در آن ها بسیار بالاست ، لزوم بر این بوده و برای سهولت هر چه بیشتر کار ها و دستگاه ها را خودکار یا مکانیزه نمود.

به لحاظ گرداننده دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک را می توان در دو بخش اصلی خودکار و نیمه اتوماتیک دسته بندی کرد که البته هر دو قبیل از نوع تونلی می باشند. این ماشین دارای بخشی از راستای کوره بوده که احتمال طراحی آن با مکانیسم گرمایی المنت یا گاز و یا تلفیقی از هر دو وجود دارد.

یکی از متداول ترین توانایی های دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک ایجاد دست کم 500 بسته در ساعت می باشد. این دستگاه دارای ساز و کار گرمایی یک کوره با دو روش المنت میله ایی و یا در گاز شهری است که البته در این نوع دستگاه احتمال طراحی و اجرای هر دو از منشا می باشد.

به طور کلی در نمونه های دو گانه سوزی و یا گازی حداکثر در مقایسه با دستگاه های المنت گرمایی به یک سیمی که دارای مقاومت الکتریکی است را به حجم قابل توجهی در تعرفه ها صرفه جویی خواهد نمود و با توانایی های ویژه ایی که داشته و با کم کردن هزینه های ماهیانه دستگاه و نابود کردن را سبب می گردد.

حتما بخوانید!!
کاربرد سیم ارت چیست؟

کاربرد دستگاه شیرینک اتوماتیک

کاربرد دستگاه شیرینگ اتوماتیک که حداکثر در بسته بندی کالا های ما یحتاج بسته بندی با مقیاس تعیین شده از قبیل دو رده در سه ردیف پشت سر هم  قرار گرفته می باشد. از جمله شیرینگ پک اتوماتیک در آب معدنی و شیرینگ پک اتوماتیک در دوغ.

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک اتوماتیک تونلی ، آماده به نوار نَقاله و سیستم ردیف کن است. و با توجه به نوع درخواست و سفارشاتی که احتمال ایجاد شیرینگ پک گاز سوز و یا شیرینگ پک دو گانه سوز وجود خواهد داشت

در این است که البته با بهره گیری از المنت های کم مصرف شده سبب می شود که شیرینگ پک های تونلی به بخشی از مصرف برق تا زیر 8 کیلو وات صرفه جویی شوند

و همین موضوع از شیرینگ باعث شده است که دیگر لزومی به این نباشد که شیرینگ پک ها از نوع گاز سوز ساخته شود چون که شیرینگ پک های برقی در مقایسه با نمونه های گاز سوزی از نظر مصرف برق و ایمنی بسیار منحصر به فرد تر می باشند.

در دستگاه های شیرینگ پک سرویس سیستم های ردیف کن بسته به نوع آن محصول می باشند ، و در ارتباط با محصولاتی که بطری شکل از قبیل دستگاه شیرینگ پک نوشابه به دلیل فضای محوطه خالی بین بالای بطری چشم و سنسور برقی دستگاه فعال می شود.

اما در دستگاه های شیرینگ پک کاغذی ، دستگاه به خاطر آن که بین تمام کاغذ ها فاصله ایی وجود نداشته باشد برای سیستم ردیف کن در هر رده ایی از دستگاه شیرینگ پک از سیستم شمارش گر آونگی استفاده می شود.

حتما بخوانید!!
کاربرد پلاستیک شیرینگ چیست؟

 

نحوه کارکرد این دستگاه

پس از قرار گرفتن محصول معطوف روی نوار نقاله پی وی سی به واسطه وسیله گرداننده ، هدایت گر کارتُن و یا محصول تکی معطوف به درون یک فیکسچر جک پارویی قرار خواهد گرفت اما در ارتباط با مجموعه های چند عددی از نظیر بسته بندی های آب معدنی ، نوشابه ، رانی و … بعد از رسیدن به مرحله جک پارویی محصولات به وسیله رده کن های قرار گرفته روی نَقاله و منظم و ردیف شدن آن ها پشت سر هم ، هدایت آن ها به راستای جک پارویی صورت خواهد گرفت.

به منظور تحمیل مقیاس کنترل و تنظیم شده محصول و نیز هدایت گر آن ها به زیر تیغه تیز دوخت ، دستور های روی جک پارویی مورد استفاده قرار گرفته می شوند. پس از اقدام دوخت محصول به داخل کوره جا به جا می شود. کانوایر توری به منظور انجام عمل شیرینگ پک و برداشت محصول در بخش آخرین ، محصول را حرکت داده و در آخر گرداننده دوم محصول مورد نظر را جا به جا خواهد کرد. و به نوعی این بخش جزو مرحله های شیرینگ می باشد.

آشنایی با بعضی از توانایی های دستگاه شیرینگ اتوماتیک

  1. این دستگاه دارای عملکردی تمام خودکار بوده و بعد از بسته بندی همه محصوللات در این دستگاه حالت وسیعی مانند ، در دوطرف بسته تشکیل شده و این موضوع سبب شده که جا به جایی آن ها آسان تر صورت گیرد. این احتمال وجود داشته که بستگی به نوع محصول طول و عرض و ارتفاع دستگاه را طراحی و کنترل و تنظیم نمود.
  2. دستگاه شیرینگ پک خودکار ، آماده به موتور گیر بکس دور بی ثُبات همراه با اینورتر است. و می توان از طریق تنظیم و کنترل به دور نوار نقاله و طراحی بهینه سازی المنت های گرمایی مصرف انرژی را کم کرده  و بسته به نوع کلفتی پلاستیک شیرینگ از توانایی شیرینگ بهره برد. این دستگاه بنابراین از سیستم رول باز کن و جک جلو برنده نمونه بر خوردار می باشد.
  3. دستگاه شیرینگ خودکار آماده به نوار نقاله رده کن پشت سر هم بوده و با توجه به ابعاد از پیش معین شده به ردیف کردن نمونه ها از قبیل 5 در 3 پرداخته که از آن بیشتر در خطوط بسته بندی آب معدنی و دوغ و… استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *